search instagram arrow-down

Plánujete stavbu bazénu?

Také už netrpělivě čekáte na jaro a blížící se léto? Možná už teď přemýšlíte, že si na svou zahradu pořídíte v dnešní době tak populární bazén. Víte, kdy zajít na stavební úřad a kdy můžete být v klidu? Vyžaduje stavba bazénu stavební povolení, ohlášení stavby, nebo územní souhlas? Odpovědi na tyhle otázky naleznete níže.

Bazén do 40 m2

Pokud plánujete stavbu bazénu o velikosti do 40 m2, bazén bude minimálně 2 metry od hranice pozemku a bude realizovaný na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci v zastavěném území, nebo v zastavitelné ploše, nemusíte vyřizovat žádná povolení. Stavební povolení, ohlášení stavby, ani územní souhlas se vás v případě stavby bazénu netýkají.

Bazén nad 40 m2

Pokud však plánujete vybudovat bazén o zastavěné ploše větší jak 40 m2, návštěvě stavebního úřadu se nevyhnete. Při překročení limitu pro zastavěnou plochu, ale i v případě, že bazén budete potřebovat umístit blíže k hranici pozemku, budete potřebovat územní souhlas. Ohlášení stavby není potřeba. V § 103 odst. 1, písm. a bod 18 je uvedeno, že ohlášení stavby není potřeba pro stavbu bazénu a skleníku v případě, že se stavba nachází na zastavěném stavebním pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci.

Zapuštěný bazén

Většinou je třeba bazén alespoň z částí zapustit do země. V takovém případě je potřeba provést zemní práce a bude se vás týkat § 79 odst. 4, ve kterém je uvedeno, že jste povinni zjistit informace o existenci podzemních staveb technické infrastruktury a v případě výskytu zajistit jejich ochranu.

Pokud jste se pro stavbu bazénu již rozhodli, přeji vám spoustu sluníčka, abyste si ho také náležitě užili.

Vaše Liberecká realitní makléřka Kamila Matěchová

Zanechat odpověď
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: