search instagram arrow-down

Prodej chalupy v Jizerských horách k rekreaci či podnikání

Máte rádi hory? Konkrétně ty Jizerské? Jste vášniví lyžaři, běžkaři nebo jen turisté? Pak zbystřete! V obci Bílý Potok nedaleko Hejnic se nabízí kouzelná chalupa „Čertův mlýn“ i s přilehlým stavebním pozemkem.

Chalupa se zavedenou klientelou nebo klidné místo k odpočinku pro svou rodinu?

V srdci CHKO Jizerských hor, v obci Bílý Potok, se nachází pohádková chaloupka z konce 19. století s pekelným názvem „Čertův mlýn“, která vás přímo učaruje. Ocitnete v doslova úchvatné přírodě členitých Jizerských hor. A navíc na samém břehu říčky Smědé, jejíž 3  pohádkové tůňky jsou přístupné přímo ze zahrady  a vybízí k osvěžujícímu letnímu koupání. Současní majitelé s velkou péčí, citem    a láskou proměnili citlivou rekonstrukcí původní dům v útulné ubytovací zařízení s neopakovatelnou atmosférou.

Součástí prodeje je také téměř navazující stavební pozemek o celkové výměře 1199 m2. Jedná se o soubor tří na sebe navazujících pozemků, na kterých lze, dle platného Územního plánu, postavit jeden rodinný dům. Veškeré sítě se nacházejí na hranici pozemku. Pozemky jsou z části rovinaté, z části svažité s přístupem z obecní komunikace. Kdo by se chtěl natrvalo usídlit na tomto pěkném místě, může si zde například postavit rodinný dům podle svých přání a zároveň provozovat ubytování v chaloupce Čertův Mlýn, možností je více.

Chaloupka Čertův mlýn poskytuje celoroční ubytování až pro 15 osob a svou výjimečností si získala spokojenou klientelu, která se sem ráda opakovaně vrací. Srdcem chaloupky je bezesporu  v přízemí umístěná společenská místnost se stylovou vybavenou kuchyní a krbem, který v zimě ještě umocní  tu pravou pohádkovou atmosféru. Dále se zde nachází pokoj s 5 ti lůžky, dvě koupelny, tři toalety a technická místnost. Podkroví nabízí dva samostatné útulné pokoje s dalšími 10 lůžky.  Dům je částečně podsklepen. Neopakovatelné kouzlo vyčaruje přístup přímo ze zahrady k třem malebným tůňkám, kde se mohou koupat jak dospělí, tak děti. Zahrada vybízí také ke grilování, posezení s kávou či skotačení s dětmi. Na pozemku se nachází samostatná stodola s novou střechou, která nabízí možnost využití podle vlastních představ, např. vybudování dalších ubytovacích kapacit a navýšení výnosnosti z podnikání. Jedná se o kombinaci zděného a dřevěného objektu, nyní slouží jako garáž. U chalupy je zajištěn dostatek parkovacích míst na vlastním pozemku. Veškeré vybavení , které vidíte na fotografiích je součástí prodeje.

V současnosti je Bílý Potok díky své poloze v Jizerských horách vyhledávaným rekreačním, turistickým a horolezeckým střediskem. Je výborným místem pro rodinnou relaxaci ale také skvělým výchozím bodem pro turistiku a sportovní aktivity v Jizerských horách. Ať už uvažujete o zajímavé investiční příležitosti nebo hledáte krásné místo pro vaši rodinu a přátelé, dobře značené turistické trasy vás zavedou na nejzajímavější místa Jizerských hor, jako je Smědava, NPR Jizerskohorské bučiny s Frýdlantským cimbuřím, nebo k nejvyššímu bodu Jizerských hor, k  rozhledně Smrk. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi, nároční lyžaři i zkušení cyklisté. Všechny roční období strávené na tomto místě se stanou nezapomenutelnými, jelikož  Bílý Potok a jeho okolí má návštěvníkům vždy co nabídnout. Dopravní obsluha obce je zajišťována kromě autobusů také vlaky, železniční stanice Bílý Potok pod Smrkem je přibližně dvě stě metrů od hranice obce. V obci se nachází malotřídní Základní škola, Mateřská škola, Obecní úřad, pošta, potraviny. Širší občanskou vybavenost najdete v 3 km vzdálených Hejnicích a v 15 km vzdáleném Frýdlantu.

Cena: 7 200 000,- Kč včetně provize a právního servisu spojeného s prodejem.

Parametry domu 
I.PP    8,42 m2
I.NP  75,68 m2
II.NP  56,14 m2
Celkem užitná plocha domu140,24 m2
Zastavěná plocha a nádvoří dům116,00 m2
Zastavěná plocha a nádvoří kůlna  49,00 m2
Zahrada kolem domu275,00 m2
Celkem440,00 m2
+ navazující stavební pozemky1199,00 m2

Technické informace

Jedná se o samostatně stojící, částečně podsklepený rodinný dům, který je nyní  využíván jako prosperující ubytovací zařízení se stálou klientelou.  Je napojen na vodu, elektro a plyn. Odkanalizování je zajištěno do vybírací jímky.

KonstrukceBetonová a kamenná
StřechaSedlová – eternit
SchodyDřevěné
DveřeDřevěné
OknaDřevěné špaletové
TopeníÚstřední etážové, plynový kotel, radiátory, krbové kamna s výměníkem  
  
Rekonstrukce 
Rok 1968Přestavba
Rok 2014Modernizace
Rok 2019Rekonstrukce vnitřních prostor (rozvody vody a elektřiny, nové odpady, nová koupelna s WC, nová kuchyň se spotřebiči, vnitřní omítky + malby, podlahy, dlažby, obklady, krb s výměníkem.
Rok 20203 komorový septik

Výlety a sportovní vyžití v blízkém okolí

Nejvyšší hora Jizerských hor SMRK najdete v nadmořské výšce 1124 m. Nová ocelová rozhledna o výšce 23 m byla otevřena v září 2003. Pro krásný výhled musíte vyšlapat 91 schodů, pak uvidíte z výškové plošiny Jizerské hory, Krkonoše, Ještěd, Bezděz, Lužické hory, Říp.
Více zde: https://www.region-jizerskehory.cz/turisticke-zajimavosti/rozhledny-jizerske-hory/rozhledna-smrk/

Vrcholové skalisko PALIČNÍK s nadmořskou výškou 944 metrů. Vrchol je zpřístupněn kamennými schody a vyhlídkovou plošinou.

FRÝDLANTSKÉ CIMBUŘÍ je významná skalní skupina ve střední části hřebene Poledních kamenů v Jizerských horách, dnes je tato oblast částí NPR Jizerskohorské bučiny. Skály jsou také významnými horolezeckými terény.

VODOPÁD NA ČERNÉM POTOCE se nachází na severní straně Jizerských hor, kde je obklopen strmými svahy Frýdlantského cimbuří. Vodopád nejvyšší části dosahuje výšky až 7 metrů.

POLEDNÍ KAMENY jsou vrcholové skalisko v Jizerský horách. Na samotném vrcholu se vyskytuje několik skalisek a samostatných kamenů.

SINGLTREK POD SMRKEM je proslavený ráj dynamických stezek pro horská kola. Čeká na Vás více než 60 kilometrů skvělých vinoucích se stezek, na kterých se baví jak rodiny s malými dětmi, tak zkušení bajkeři.

BĚŽKAŘSKÉ TRATĚ – v současnosti má lyžařská magistrála vyznačeno pět základních tras v celkové délce cca 90 km. Na každou z nich je možné nastoupit kdekoliv po trase, velmi oblíbená je i ta ze Smědavy až do Bedřichova. Do Smědavy Vás dopraví místní Skibus, můžete přímo z Bílého Potoka s lyžemi v ruce dojet na nástupní místo běžkařské trati. Celková délka této sítě činí téměř 90 km.

SKI&SUN Świeradów Zdrój – sjezdovky s večerním lyžováním 23 km od Bílého Potoka.

Budu se na vás těšit, vaše Liberecká makléřka Kamila Matěchová

%d blogerům se to líbí: