search instagram arrow-down

Prodej kouzelné chalupy „Čertův mlýn“ v obci Bílý Potok v Jizerských horách

Chalupa se zavedenou klientelou nebo krásné místo k odpočinku pro svou rodinu? To je „Čertův mlýn“ v Bílém Potoce.

V srdci CHKO Jizerských hor, v obci Bílý Potok, se nachází pohádková chaloupka z konce 19. století s pekelným názvem „Čertův mlýn“, která vás přímo učaruje. Ocitnete se doslova v jiném světě. Plném čertů, čertíků a čertích dekorací. A navíc na samém břehu říčky Smědé, jejíž 3  pohádkové tůňky jsou přístupné přímo ze zahrady  a vybízí k osvěžujícímu letnímu koupání. Současní majitelé s velkou péčí, citem    a láskou proměnili citlivou rekonstrukcí původní dům v útulné ubytovací zařízení s neopakovatelnou atmosférou.

Chaloupka Čertův mlýn poskytuje celoroční ubytování až pro 15 osob a svou výjimečností si získala spokojenou klientelu, která se sem ráda opakovaně vrací. Srdcem chaloupky je bezesporu  v přízemí umístěná společenská místnost se stylovou vybavenou kuchyní a krbem, který v zimě ještě umocní  tu pravou pohádkovou atmosféru. Dále se zde nachází pokoj s 5 ti lůžky, dvě koupelny, tři toalety a technická místnost. Podkroví nabízí dva samostatné útulné pokoje s dalšími 10 lůžky.  Dům je částečně podsklepen. Neopakovatelné kouzlo vyčaruje přístup přímo ze zahrady k třem malebným tůňkám, kde se mohou koupat jak dospělí, tak děti. Zahrada vybízí také ke grilování, posezení s kávou či skotačení s dětmi. Na pozemku se nachází samostatná stodola s novou střechou, která nabízí možnost využití podle vlastních představ, např. vybudování dalších ubytovacích kapacit a navýšení výnosnosti z podnikání. Jedná se o kombinaci zděného a dřevěného objektu, nyní slouží jako garáž. U chalupy je zajištěn dostatek parkovacích míst. Veškeré vybavení , které vidíte na fotografiích je součástí prodeje.

V současnosti je Bílý Potok díky své poloze v Jizerských horách vyhledávaným rekreačním, turistickým a horolezeckým střediskem. Je výborným místem pro rodinnou relaxaci ale také skvělým výchozím bodem pro turistiku a sportovní aktivity v Jizerských horách. Ať už uvažujete o zajímavé investiční příležitosti nebo hledáte krásné místo pro vaši rodinu a přátelé, dobře značené turistické trasy vás zavedou na nejzajímavější místa Jizerských hor, jako je Smědava, NPR Jizerskohorské bučiny s Frýdlantským cimbuřím, nebo k nejvyššímu bodu Jizerských hor, k  rozhledně Smrk. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi, nároční lyžaři i zkušení cyklisté. Všechny roční období strávené na tomto místě se stanou nezapomenutelnými, jelikož  Bílý Potok a jeho okolí má návštěvníkům vždy co nabídnout. Dopravní obsluha obce je zajišťována kromě autobusů také vlaky, železniční stanice Bílý Potok pod Smrkem je přibližně dvě stě metrů od hranice obce. V obci se nachází malotřídní Základní škola, Mateřská škola, Obecní úřad, pošta, potraviny. Širší občanskou vybavenost najdete v 3 km vzdálených Hejnicích a v 15 km vzdáleném Frýdlantu.

Cena: 8 900 000,- Kč

Parametry domu 
I.PP    8,42 m2
I.NP  75,68 m2
II.NP  56,14 m2
Celkem užitná plocha domu140,24 m2
Zastavěná plocha a nádvoří dům116,00 m2
Zastavěná plocha a nádvoří kůlna  49,00 m2
Zahrada kolem domu275,00 m2
Pozemek celkem440,00 m2

Technické informace

Jedná se o samostatně stojící, částečně podsklepený rodinný dům, který je nyní  využíván jako prosperující ubytovací zařízení se stálou klientelou.  Je napojen na vodu, elektro a plyn. Odkanalizování je zajištěno do vybírací jímky.

KonstrukceBetonová a kamenná
StřechaSedlová – eternit
SchodyDřevěné
DveřeDřevěné
OknaDřevěné špaletové
TopeníÚstřední etážové, plynový kotel, radiátory, krbové kamna s výměníkem  
  
Rekonstrukce 
Rok 1968Přestavba
Rok 2014Modernizace
Rok 2019Rekonstrukce vnitřních prostor (rozvody vody a elektřiny, nové odpady, nová koupelna s WC, nová kuchyň se spotřebiči, vnitřní omítky + malby, podlahy, dlažby, obklady, krb s výměníkem.
Rok 20203 komorový septik

Výlety v blízkém okolí

Nejvyšší hora Jizerských hor SMRK najdete v nadmořské výšce 1124 m. Nová ocelová rozhledna o výšce 23 m byla otevřena v září 2003. Pro krásný výhled musíte vyšlapat 91 schodů, pak uvidíte z výškové plošiny Jizerské hory, Krkonoše, Ještěd, Bezděz, Lužické hory, Říp.
Více zde: https://www.region-jizerskehory.cz/turisticke-zajimavosti/rozhledny-jizerske-hory/rozhledna-smrk/

Vrcholové skalisko PALIČNÍK s nadmořskou výškou 944 metrů. Vrchol je zpřístupněn kamennými schody a vyhlídkovou plošinou.

FRÝDLANTSKÉ CIMBUŘÍ je významná skalní skupina ve střední části hřebene Poledních kamenů v Jizerských horách, dnes je tato oblast částí NPR Jizerskohorské bučiny. Skály jsou také významnými horolezeckými terény.

VODOPÁD NA ČERNÉM POTOCE se nachází na severní straně Jizerských hor, kde je obklopen strmými svahy Frýdlantského cimbuří. Vodopád nejvyšší části dosahuje výšky až 7 metrů.

POLEDNÍ KAMENY jsou vrcholové skalisko v Jizerský horách. Na samotném vrcholu se vyskytuje několik skalisek a samostatných kamenů.

Budu se na vás těšit, vaše Liberecká makléřka Kamila Matěchová

%d blogerům se to líbí: